Insektycyd Insodex 480 EC

Ten insektycyd zawiera chloropyrifos – znaną i sprawdzoną substancję z grupy fosforoorganicznych. Odznacza się wyjątkową skutecznością działania w zwalczaniu wielu szkodników. Prawidłowo zastosowany Insodex 480 EC zwalcza wszystkie stadia rozwojowe owadów występujące na plantacjach rzepaku.

 

Zawartość substancji czynnych: Chloropiryfos (związek z grupy fosforoorganicznych) – 480 g/l (44,4 %)

OPIS DZIAŁANIA Insektycydu Insodex 480 EC

Insektycyd Insodex 480 EC to środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym, żołądkowym i gazowym, przeznaczony do zwalczania szkodników w rzepaku ozimym. Na roślinie działa powierzchniowo i wgłębnie. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

STOSOWANIE Insektycydu

Rzepak ozimy Chowacz brukwiaczek, słodyszek rzepakowy (wczesne naloty)

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,6 l/ha

Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,6 l/ha

Termin stosowania środka: stosować w 7-10 dni po pierwszych nalotach szkodnika w fazie rozwojowej rzepaku BBCH 51-53 (zielony pąk – pąki kwiatowe rozwinięte nad najmłodszymi liśćmi).

Zalecana ilość wody: 150-400 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I ZALECENIA STOSOWANIA ZWIĄZANE Z DOBRĄ PRAKTYKĄ ROLNICZĄ

Środek działa najskuteczniej w temperaturze powyżej 15°C. 2. Unikać znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie kwitnące rośliny.

SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ

Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem). Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. Następnie zbiornik opryskiwacza uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza niewyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz mechanicznie wymieszać. Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.

 

DO POBRANIA

Etykieta Insodex 480 EC      Karta charakterystyki Insodex 480 EC        Ulotka insektycydu Insodex 480 EC