NAWOZY DOLISTNE JUŻ W SPRZEDAŻY

Tej wiosny oferta produktowa INNVIGO zostaje wzbogacona o specjalistyczne nawozy dolistne KRZEMO i NAVU FORTE.

Tej wiosny oferta produktowa INNVIGO zostaje wzbogacona o specjalistyczne nawozy dolistne KRZEMO i NAVU FORTE.

Nawóz dolistny Krzemo

Pierwsza nowość, KRZEMO to unikalne połączenie nawozu mikroelementowego z łatwo przyswajalnym dla roślin krzemem. Kolejną nawozową propozycją jest NAVU FORTE, wieloskładnikowy nawóz dolistny zawierający składniki pokarmowe w postaci nanocząsteczek.

Innowacyjna formulacja preparatu KRZEMO zawiera 2,5% krzemu w formie kwasu ortokrzemowego, czyli jedyną postać całkowicie dostępną a tym samym najszybciej asymilowaną przez rośliny. KRZEMO szybko i efektywne dostarcza krzem, stymuluje wzrost korzeni u młodych roślin, wzmacniając sztywność ścian komórkowych podnosi tolerancję na niekorzystne warunki uprawowe, w efekcie zapewnia przyrost wysokiej jakości plonu. Oprócz aktywnego krzemu preparat zawiera zestaw mikroelementów: bor, miedź, molibden oraz cynk, które uzupełniają niedobory pokarmowe i wpływają korzystnie na procesy fizjologiczne roślin. Nawóz polecany jest do stosowania w uprawach rolniczych w dawce 0,8 l/ha. Zalecana liczba zabiegów w sezonie to 1–2.

Nawóz dolistny Navu Forte

NAVU FORTE jest wieloskładnikowym nawozem dolistnym zawierającym składniki pokarmowe w postaci naturalnego pochodzenia nanocząsteczek. Nawóz wyróżnia się wysoką i szybką przyswajalnością składników pokarmowych. Produkowany jest przy zastosowaniu nanotechnologii, czyli otrzymywaniu przez rozdrobnienie struktur o rozmiarach nanometrycznych tzw. nanocząsteczek. Duże rozdrobienie sprawia, że tak uformowane składniki pokarmowe skutecznie i szybko przenikają przez okrywę woskową na powierzchni liści, dzięki czemu droga ich wnikania do rośliny jest krótsza. W efekcie skuteczność nawożenia dolistnego jest wyższa, w porównaniu do tradycyjnie formułowanych nawozów dolistnych, w tym schelatyzowanych mikroelementów.

Nawóz przeznaczony jest do nawożenia wszystkich upraw polowych, sadowniczych, plantacji roślin jagodowych, warzyw gruntowych i pod osłonami a także roślin ozdobnych. Zalecana dawka to 4–5kg/ha do stosowania 1 – 4 razy w sezonie, w zależności od uprawy.

NAVU FORTE zawiera zestaw makro- i mikroelementów: azot w formie amidowej – 8,0%, K2O – 10,0%, CaO – 21%, MgO – 3%, SO3 – 10,0% oraz miedź – 0,10%, żelazo – 0,10%, mangan 0,10% i molibden 0,05%.

wygląd pola zbóż po zastosowaniu nawozu dolistnego

0 komentarzy “NAWOZY DOLISTNE JUŻ W SPRZEDAŻYDodaj komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.