Zapoznaj się z nasza ofertą

Konferencja w Szepietowie

Data publikacji: 2024-04-11

14 kwietnia w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyła się Konferencja  „Innowacyjne rozwiązania w produkcji zbóż jakościowych”.

Konferencja w Szepietowie

Podczas tego wydarzenia słuchacze mogli zapoznać się z nowymi rozwiązaniami w produkcji roślinnej dotyczącymi stosowania środków ochrony roślin, doboru odpowiedniej odmiany, nawożenia dolistnego oraz mechanizacji.

W trakcie konferencji przedstawiciele firmy INNVIGO: Wojciech Zawalich i Mariusz Michalski zaprezentowali innowacyjną ofertę produktową skierowaną do producentów rolnych dbających o uprawę zbóż w swoich gospodarstwach. Przedstawili produkty przeznaczone do ochrony roślin przed chwastami, chorobami grzybowymi, insektycydami oraz do regulacji struktury łanu zbóż, które pozwolą plantatorom uzyskać wysokiej jakości plony.

konferencja o ochronie roślin w tym o insektycydach

Uczestniczący w spotkaniu rolnicy okazali ogromne zainteresowanie rozwiązaniami INNVIGO, które przy swojej wysokiej skuteczności wpływają jednocześnie na zdecydowane obniżenie kosztów zabiegów.

spotkanie dotyczące ochrony roślin w rolnictwie

Jak wynikało z rozmów z rolnikami, szukają oni właśnie możliwości zmniejszenia nakładów na ochronę roślin, jak i całą produkcję rolną przy równoczesnym zachowaniu zadowalających wyników swojej pracy.

konferencja o insektycydach i innych środkach ochrony roślin

Jest to niebywale ważne w tym sezonie, kiedy to mamy do czynienia z niskimi cenami płodów rolnych, cenami skupu mleka, żywca oraz przesunięciami w wypłatach dopłat bezpośrednich. Ponadto styczniowe spadki temperatur przyczyniły się do zjawiska wymarznięć, które dotknęły także Podlasie. Taka sytuacja, to niestety kolejne, nieprzewidziane nakłady, które muszą ponieść rolnicy.

Z technicznej strony, okazuje się, że po kolejnej łagodnej zimie i małej liczbie wykonanych zabiegów jesienią, wystąpiło duże zachwaszczenie oraz wczesne porażenie chorobami, a na plantacjach rzepaku ozimego pojawiły się szkodniki, w tym pierwsze naloty słodyszka.

o ochronie roślin na konferencji

Proponowany przez INNVIGO produkt TYTAN 50SG pozwala skutecznie zwalczyć chwasty 2-liścienne i miotłę zbożową, a HERBICYDOWY ZESTAW MOCY  doskonale wpisuje się w ochronę zbóż jarych, jak i poprawki w zbożach ozimych.

WETO 250EC i DAFNE 250EC to bardzo dobre fungicydy, które poradzą sobie z objawami chorób grzybowych w zbożach, a DELUX 050CS zabezpieczy plantację przed nieproszonymi owadami.

Dużo miejsca poświęcono zabiegom skracania zbóż, które rolnicy bardzo często wykonują nie w pełni świadomie, często nierozważnie podejmując decyzję o doborze odpowiedniego środka we właściwej fazie wzrostu roślin. W tym przypadku firma INNVIGO skupiła się na etefonie zawartym w produkcie KOREKT 510SL umożliwiającym właściwe regulowanie wzrostu zbóż.

Podsumowując, spotkanie było bardzo owocne dla rolników, którzy przybyli tego dnia do Podlaskiego ODR-u w Szepietowie i mogli podzielić się swoimi uwagami, sugestiami, a także uzyskać odpowiedzi na wiele pytań dotyczących aspektów z dziedziny ochrony roślin.