Oceniliśmy stan plantacji rzepaku ozimego położonego w województwie pomorskim, dokładnie w Zakładzie Doświadczalnym Oceny Odmian w Radostowie. Zapraszamy do wysłuchania naszych zaleceń w ochronie rzepaku dla tego regionu. Prosto z Radostowa opowiada Marcin Kanownik, menedżer ds. upraw rolniczych firmy Innvigo.


INNVIGO od kilku lat prowadzi współpracę z Zakładem Doświadczalnym Oceny Odmian w Radostowie. Celem tej współpracy jest przedstawienie rolnikom kompleksowych rozwiązań ochrony upraw opartych na bazie firmowych produktów.


Pszenica ozima w Zakładzie Doświadczalnym Oceny Odmian w Radostowie (woj. pomorskie) jeszcze nie rozpoczęła kłoszenia (stan z 21.05.2020r.). Wkrótce jednak potrzebny będzie zabieg chroniący kłos przed porażeniem ze strony sprawców chorób grzybowych. Polecamy nowy produkt X-MET 100 SL zawierający metkonazol.


Nadchodzi czas żniw i podsumowań całego sezonu 2019/2020. Zastanawiamy się nad zastosowanymi technologiami, oceniamy ich skuteczność i ekonomiczność. Powoli myślimy o przyszłych zasiewach i planujemy jesienną ochronę zbóż. Innvigo rekomenduje jesienny zestaw CAR, który dzięki unikalnemu połączeniu trzech substancji aktywnych, skutecznie zwalczy miotłę zbożową oraz chwasty dwuliścienne.

Jesienny zestaw herbicydów zbożowych CAR – Nie pozwoli rządzić chwastom.
C jak Cevino 500 SC flufenacet
A jak Adiunkt 500 SC diflufenikan
R jak Rassel 100 SC florasulam


Rozwiązania doglebowe czy nalistne, a może sekwencyjne? Efektywne odchwaszczanie rzepaku zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych bywa niemałym wyzwaniem. Opracowanie skutecznej strategii to podstawa sukcesu.

Dobrze prowadzony agrotechnicznie rzepak prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Z perspektywy czasu z łatwością można teraz ocenić skuteczność zastosowanego programu herbicydowego.

To dobry także czas na opracowanie strategii odchwaszczania dla nowych zasiewów rzepaku. Jeśli mamy na myśli ochronę herbicydową do wyboru mamy zabiegi przedwschodowe, powschodowe i coraz częściej praktykowane zabiegi mieszane (tzw. sekwencyjne).

W dobrych warunkach wilgotnościowych najlepsze rezultaty uzyskuje się stosując zabiegi doglebowe.

Na jakie substancje czynne stawiać w zabiegach przedwschodowych?

INNVIGO do takich zabiegów proponuje rozwiązania składające się z 3 preparatów z 3 odmiennie działającymi substancjami czynnymi:


Zdrowa podstawa źdźbła to warunek konieczny do utrzymania wysokiego plonu zbóż.

Obfite opady deszczu które w ostatnich dniach miały miejsce w całej Polsce mogą wpływać na wyleganie zbóż, zwłaszcza na plantacjach gdzie zastosowano nieodpowiednią regulację.

Jest to doskonały moment na ocenę skuteczności przeprowadzonych zabiegów regulacji wiosennej. Nasza plantacja pszenicy ozimej w Radostowie, na której zastosowano zabieg Mepik 300 SL + Regullo 500 EC wygląda bardzo dobrze. Zobaczcie sami!

Technologie Innvigo

Technologie ochrony Radostowo

Wróć