Innvigo – oferta środków ochrony roślin

Firma obchodzi właśnie drugie urodziny i między innymi z tej okazji przygotowała dla rolników wiele ciekawych rozwiązań w ochronie zbóż, kukurydzy, rzepaku czy buraków.

Polecane środki ochrony roślin

Dobre rozwiązania nie muszą być drogie – to motto INNVIGO, polskiego producenta środków ochrony roślin. Firma obchodzi właśnie drugie urodziny i między innymi z tej okazji przygotowała dla rolników wiele ciekawych rozwiązań w ochronie zbóż, kukurydzy, rzepaku czy buraków.

Dziś INNVIGO oferuje rolnikom 21 środków z grupy herbicydów, insektycydów, fungicydów i regulatorów wzrostu. A już w 2019 roku w portfolio firmy ma się znaleźć 46 produktów. I, jak zapowiada prezes firmy, wszystkie będzie wyróżniać wysoka jakość i „rewelacyjna cena”.

INNVIGO działa nie tylko w Polsce. Swoje oddziały posiada również w Rumunii, Czechach i na Słowacji. Poza tym prowadzi szereg procesów rejestracyjnych praktycznie we wszystkich krajach Europy.

Polecane fungicydy

Jeśli chodzi o choroby grzybowe, INNVIGO oferuje producentom rzepaku, pszenicy i buraków niekonwencjonalne rozwiązanie: mianowicie zastosowanie difenokonazolu, wykorzystywanego do tej pory w ochronie sadów. Ta substancja fungicydowa charakteryzuje się najwyższą skutecznością na szczepy grzyba powodujące suchą zgniliznę kapustnych. Sprawdza się także w walce z czernią krzyżowych, mączniakiem prawdziwym czy septoriozą.

Difenokonazol zawarty w Dafne stanowi także odpowiedź na rosnącą z roku na rok potrzebę rotacji triazoli w ochronie przed chorobami.

Polecane herbicydy

Producentom rzepaku i buraków cukrowych do walki z perzem, samosiewami zbóż i innymi chwastami jednoliściennymi INNVIGO poleca herbicyd Jenot 100 EC. Preparat ten zawiera chizalofop-P-etylu, czyli najpowszechniej stosowaną substancję aktywną z grupy graminicydów. Dostępny jest w formie koncentratu w formulacji EC, a więc innej niż pozostałe chizalofopy na rynku. – Wyróżnia się bardzo wysoką selektywnością w stosunku do roślin chronionych – wyjaśnia Mariusz Michalski, menedżer ds. upraw INNVIGO. I zapewnia, że pierwsze efekty działania Jenota widoczne są po 7 dniach.

Kolejną propozycją INNVIGO dla producentów zbóż jest Fenoxinn 110 EC. To herbicyd zwalczający roczne chwasty jednoliścienne, zarejestrowany w uprawach zbóż. Szczególnie dobrze radzi sobie z miotłą zbożową, owsem głuchym i wyczyńcem polnym. Fenoksaprop, czyli substancja aktywna zawarta w produkcie, może z powodzeniem w walce z miotłą zastąpić środki z grupy inhibitorów ALS, które ostatnimi laty wykazują coraz słabsze działanie na ten chwast.

W nadchodzącym sezonie INNVIGO jeszcze bardziej chce zwiększyć moc ochrony, dlatego zaproponuje rolnikom mieszaninę Fennoxinu z Tytanem 75 SG i Herbistarem 200 EC.

Fennoxin, Tytan i Herbistar będą niebawem dostępne w jednym zestawie.