2 konferencja prasowa za nami!

Dwa lata istnienia INNVIGO na rynku polskim to doskonała okazja do zaprezentowania rozwoju firmy

Dwa lata istnienia INNVIGO na rynku polskim to doskonała okazja do zaprezentowania rozwoju firmy a także planów na bliższą i dalszą przyszłość. Z tej okazji 14 lutego zaprosiliśmy dziennikarzy z branży rolniczej do Ciechocinka na konferencję prasową. Mottem przewodnim spotkania było hasło „ Dobre rozwiązania nie muszą być drogie”.

Konferencję rozpoczął Krzysztof Golec – Prezes Zarządu firmy Innvigo Sp. z o.o., który opowiedział m.in. o dotychczasowych osiągnięciach firmy oraz o planowanym rozszerzeniu portfolio firmy i ekspansji na rynki europejskie.

Zakładamy, że w 2025 roku znajdziemy się w czołówce największych dostawców środków ochrony roślin na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni już dziś. Przez najbliższe lata będziemy dążyli do zwiększania terenów, na których produkty INNVIGO będą dostępne. Cały czas będziemy stawiali na innowację, a wiedzę i technologię będziemy chcieli maksymalnie powiązać z produktami wprowadzanymi na rynek” – mówił Krzysztof Golec.

W dalszej kolejności przedstawione zostały nowości w portfolio firmy.

Mariusz Michalski – Menedżer ds. Upraw, przedstawił graminicyd do wiosennego i jesiennego zwalczania chwastów jednoliściennych oraz samosiewów zbóż w rzepaku ozimym i buraku cukrowym. JENOT 100 EC mimo iż zawiera jedną z popularniejszych substancji aktywnych chizalofop-P-etylu to wyróżnia się od innych dostępnych na rynku produktów swoją formulacją.   Nasz herbicyd dostępny jest w formie koncentratu w formulacji EC, dzięki czemu cechuje go bardzo wysoka selektywność w stosunku do roślin chronionych. Mariusz Michalski zalecił stosowanie Jenota samodzielnie lub z adiuwantem Partner+.

Fenoxinn 110 EC to kolejna propozycja z coraz szerszej gamy produktów INNVIGO którą zaprezentował Dyrektor ds. Badań i Rozwoju Andrzej Brachaczek. Herbicyd ten jest odpowiedzią firmy INNVIGO na rosnący problem coraz słabszego działania środków z grupy inhibitorów ALS do zwalczania chwastów jednoliściennych w zbożach. Wiosenne zastosowanie w dawce 0,7l/ha zwalcza przede wszystkim miotłę zbożową, owies głuchy i wyczyńca polnego. Celem pełnego zwalczania chwastów (jedno i dwuliściennych) w zbożach ozimych  zaprezentowano możliwość stosowania Fenoxinnu 110 EC w mieszaninach z Tytanem 75 SG  + Herbistarem 200 EC a w zbożach jarych z Tristarem 50 SG + Herbistarem 200 EC. Andrzej Brachaczek zapowiedział, że jeszcze w tym sezonie dostępne będą atrakcyjne cenowo zestawy Fenoxinn + Tytan + Herbistar.

Na koniec części merytorycznej Mariusz Michalski przedstawił nowy produkt DAFNE 250 EC. Jest to fungicyd oparty o znaną substancję aktywną difenakonazol stosowany dotychczas w uprawach warzywniczych i sadowniczych. INNVIGO proponuje nowe zastosowanie w ochronie rzepaku przed suchą zgnilizną kapustnych czy czernią krzyżowych, buraka przed chwościkiem a w zbożach przed septoriozami czy rdzą.

Dafne to fungicyd, który jest doskonałym narzędziem budowania programów ograniczających rozwój odporności na fungicydy z innych grup chemicznych. Proponując rolnikowi Dafne, dajemy mu możliwość rotowania triazolami, czyli oferujemy poprawę skuteczności programów ochrony fungicydowej. Dafne będzie przełamywał monotonię w częstym stosowaniu m.in. epoksykonazolu czy protiokonazolu.” – wyjaśnia Michalski.

Po części merytorycznej zaprosiliśmy naszych gości na wycieczkę tramwajem konnym po Ciechocinku. Całe spotkanie zakończyliśmy kolacją z wieczornymi atrakcjami. Każdy miał okazję poczuć żyłkę do hazardu…

 

Dobre rozwiązanie nie muszą być drogie 🙂