INNVIGO na medal!

Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam naszego triatlonistę, ale mamy więcej sportowców.

Oto kolejna porcja informacji nt. INNVIGO od nieco innej strony 

PZU Maraton Warszawski 2019 w niedzielę (29 września) już po raz 41. w historii wybiegł na ulice stolicy. Towarzyszyła mu sztafeta maratońska, w której dystans 42,195 kilometra pokonywały wspólnie trzyosobowe drużyny, a także Bieg na Piątkę.

29 września wzięliśmy udział w sztafecie maratońskiej 🏃‍♂🏃‍♂🏃‍♂ i zajęliśmy 36 miejsce z czasem netto 03:22:48.
W sumie zostało sklasyfikowanych 260 drużyn (czyli tyle ukończyło bieg).

Mariusz, Radek i Witek – super bieg, super czas!

Nazwa dystansu, na którym mierzą się uczestnicy, pochodzi od miejscowości Maraton w Grecji. Według Herodota po zwycięskiej dla Greków bitwie z Persami pod Maratonem w 490 p.n.e., armia perska zaokrętowała i wypłynęła w kierunku bezbronnych Aten. Widząc to, Grecy udali się co sił w nogach do miasta, przybywając praktycznie równocześnie z okrętami perskimi. Bieg ten stał się podstawą romantycznych historii, według których posłaniec Filippides pobiegł do Aten, by obwieścić zwycięstwo i poinformować Ateńczyków, że płynie ku nim flota perska. Po przekazaniu tej wiadomości padł martwy.

Maraton Warszawski to jeden z najstarszych biegów rozgrywanych w Polsce na „królewskim dystansie”, mierzącym dokładnie 42,195 kilometrów. Bieg z reguły odbywa się w ostatnią niedzielę września, a jego pierwsza edycja odbyła się aż czterdzieści lat temu, 30 września 1979. Wówczas długość trasy wynosiła około 41,6 km. Inauguracyjny maraton ukończyło 1861 osób, większym maratonem w Europie był w 1979 jedynie maraton paryski, który ukończyło niespełna 100 biegaczy więcej.