Ochrona jabłoni wzmocniona kaptanem

Jest nam bardzo miło poinformować, że tej wiosny będzie możliwa ochrona jabłoni przed parchem z użyciem kaptanu od INNVIGO.

Jest nam bardzo miło poinformować, że tej wiosny będzie możliwa ochrona jabłoni przed parchem z użyciem kaptanu od INNVIGO. Z końcem grudnia 2017 r. uzyskał rejestrację preparat LEKARO 80 WG zawierający 800 g/kg kaptanu.

LEKARO 80 WG w celu ochrony jabłoni polecamy stosować zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją lub w momencie zaobserwowania pierwszych objawów choroby, od fazy widocznych pąków kwiatowych (BBCH 55). Maksymalna/zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania to 1,9 kg/ha. W sezonie można wykonać 8-10 zabiegów, w odstępie co 7-8 dni. Środek należy stosować do fazy, gdy owoc osiąga połowę typowej wielkości (BBCH 75). Ostatni zabieg można wykonać najpóźniej na 28 dni przed planowanym zbiorem. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 10.

Dotychczas INNVIGO w swojej palecie dla producentów jabłek miało fungicydy VIGOFUN 250 EC i APLORD 250 EC zawierające difenokonazol, HEROS 450 SC i BATALION 450 SC z pirymetanilem, insektycydy z deltametryną w nowoczesnym wydaniu – DELUX 050 CS, DELTOP 050 CS i DELCAPS 050 CS oraz pierwszy polski preparat z 1-MCP przeznaczony do przechowalnictwa jabłek – FRUITSMART 3,3 VP.

Uwaga: Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie. Przy sporządzaniu, a następnie stosowaniu mieszanin zbiornikowych z innymi produktami, należy przestrzegać zaleceń z etykiet produktów wchodzących w skład mieszaniny zbiornikowej. Warto zawsze zrobić próbę
mieszania przed wykonaniem zabiegu.