Pełne technologie INNVIGO w praktyce – Dni Pola 2019

Dni Pola, czyli pełne technologie INNVIGO w praktyce

Spotkania polowe to dla rolników doskonała okazja, aby w praktyce przekonać się o skuteczności dostępnych na rynku preparatów oraz skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów. W czasie tegorocznego cyklu Dni Pola INNVIGO plantatorzy mają także możliwość poznać pełne technologie do ochrony głównych upraw rolnych, które zostały stworzone w ramach rozbudowywania oferty firmy. 

INNVIGO, polski producent chemii rolniczej, od kilku lat dostarcza użytkownikom skuteczne i konkurencyjne cenowo rozwiązania do kompleksowej ochrony upraw. Aby zapewnić plantatorom z całego kraju możliwość zapoznania się z efektami stosowania rekomendowanych preparatów i technologii, a także z wynikami prowadzonych doświadczeń wdrożeniowych i demonstracyjnych, firma już po raz trzeci zorganizowała Dni Pola. Tegoroczny cykl składa się z siedmiu spotkań w wybranych gospodarstwach, zlokalizowanych w różnych regionach Polski. – Przed wprowadzeniem preparatów na rynek staramy się sprawdzić w praktyce na polach rolników, jak one działają. Dlatego szukamy gospodarstw innowacyjnych, w których mamy możliwość zastosowania naszych rozwiązań i przekonania klientów do naszych produktów – wyjaśniał Andrzej Borychowski, Specjalista ds. badań i rozwoju w INNVIGO.

Gospodarz Krzysztof Bojar (GR Hulcze) oraz Andrzej Borychowski INNVIGO

Podczas wydarzenia odbywającego się 12 czerwca w Gospodarstwie Rolnym Hulcze (gmina Dołhobyczów, województwo lubelskie) miała miejsce konferencja prasowa, którą otworzył Krzysztof Golec, Prezes zarządu: – INNVIGO to firma, która od ponad czterech lat oferuje rozwiązania do ochrony głównych upraw. Tutaj będą mogli państwo zobaczyć rozwiązania w zbożach, rzepaku, burakach cukrowych. Do tej pory mówiliśmy o pojedynczych produktach, w tej chwili to już pełne technologie – począwszy od zapraw nasiennych, poprzez regulatory wzrostu, insektycydy, fungicydy i herbicydy. 

– Dni Pola to takie wydarzenie, kiedy pokazujemy działanie naszych produktów. Nie ma chyba ważniejszej rzeczy dla praktyków niż zobaczenie na uprawach, na polach działania preparatów – opowiadał o idei spotkań polowych Jacek Zawadzki, Wiceprezes zarządu INNVIGO. – W okresie zimowym prowadzimy wiele szkoleń, wtedy opowiadamy o naszej ofercie, o naszej technologii. Natomiast pola to miejsce, gdzie można skonfrontować to, co mówimy, z tym, co mamy w praktyce. I to jest najcenniejsza rzecz dla rolników, bo mogą zobaczyć, jak te nasze produkty się sprawdzają.

Tego dnia w trakcie części praktycznej Dni Pola Andrzej Brachaczek, Dyrektor ds. badań i rozwoju, zaprezentował w namiocie diagnostycznym i na poletkach odmianowych rekomendowane przez INNVIGO rozwiązania do ochrony rzepaku ozimego, pszenicy ozimej, jęczmienia jarego oraz buraka cukrowego. Goście wzięli także udział w wykładzie prof. Marka Korbasa z Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu na temat najważniejszych agrofagów w uprawach roślin rolniczych, w tym szarka komośnika – do niedawna szkodnika w zasadzie nieznanego, a w ostatnim czasie masowo występującego na plantacjach buraków cukrowych w tym regionie.

Spotkania polowe są okazją do przybliżenia rolnikom stale poszerzanej oferty produktowej INNVIGO. – W ostatnich latach przeżywamy bardzo dynamiczny rozwój, który pozwolił nam na to, żeby zaprezentować na polach całą technologię. Z wielu rozwiązań jesteśmy bardzo dumni, ponieważ są to nasze nowatorskie propozycje. Pokazujemy, że one naprawdę sprawdzają się i przynoszą świetne wyniki – podkreślał Wiceprezes Jacek Zawadzki. – Innowacyjność naszej firmy polega na tym, że jako jedyni na rynku mamy pojedyncze substancje, które do tej pory nie były oferowane. Dzięki temu, że substancje te występują pojedynczo w produktach, możemy pokusić się o rozwiązania, mieszanki, zalecenia, których do tej pory nikt nie robił. Kolejnym etapem naszej innowacyjności są gotowe wieloskładnikowe produkty, zawierające po kilka substancji aktywnych.

INNVIGO zarejestrowało w tym roku innowacyjny trzyskładnikowy wiosenny herbicyd zbożowy Fundamentum 700 WG, który kompleksowo niszczy chwasty dwuliścienne w zbożach. Ponadto na rynku dostępny jest, zarejestrowany w ubiegłym roku, zaawansowany wieloskładnikowy fungicyd Kier 450 SC, przeznaczony do ochrony zbóż, rzepaku i upraw warzywnych. Efekty zastosowania tych środków można zobaczyć podczas wszystkich spotkań polowych. Firma oferuje również skuteczne rozwiązania jesienne, z których będzie można skorzystać jeszcze w sezonie 2019. W skład pełnej technologii herbicydowej do rzepaku wchodzą: herbicydy przedwschodowe – Metax/Mezotop 500 SC, Efector/Boa 360 CS i Baristo 500 SC oraz powschodowe – Major 300 SL i Zorro 300 SL. Szeroka jest także gama herbicydów zbożowych: Cevino 500 SC, Adiunkt/Saper 500 SC, Arubis/Surfer 50 SG, Primstar/Galmet 20 SG oraz nowość – Rassel 100 SC. Domeną INNVIGO jest też jesienna regulacja pokroju i ochrona fungicydowa w rzepaku – rolnicy mają do dyspozycji regulator wzrostu i pokroju Mepik 300 SL oraz fungicydy Dafne/Porter 250 EC i Bukat/Ambrossio 500 SC.

W poszczególnych lokalizacjach, gdzie realizowane są Dni Pola, uczestnicy mogą też poznać kolekcje odmian zbóż, rzepaku i braków cukrowych współpracujących z INNVIGO firm: Limagrain, KWS, Saaten Union, Saatbau, Rapool.

Dni Pola INNVIGO 2019 odbyły się już w Gospodarstwie Rolnym Ołobok (woj. lubuskie), w Rozbitym Kamieniu (woj. mazowieckie), Gospodarstwie Rolnym Hulcze (woj. lubelskie), a kolejne terminy i miejsca spotkań to: 13.06 – Spytkówki (woj. wielkopolskie), 18.06 – Dąbrówka (woj. wielkopolskie), 25.06 – SD Radostowo (woj. pomorskie), 27.06 – SD Karżniczka (woj. pomorskie).