Pierwsze Dni Pola INNVIGO za nami

Pierwsze Dni Pola INNVIGO za nami

Warto było przyjechać 8 czerwca na Dni Pola. Imprezę zorganizowaliśmy wspólnie z HR Danko w Sobiejuchach (woj. kujawsko-pomorskie, powiat żniński). Pogoda dopisała, a przede wszystkim licznie przybyli zaproszeni goście – frekwencja przekroczyła 200 osób. Możemy, więc zameldować, że zadanie zostało wykonane.

Uczestnicy, wśród których nie zabrakło dziennikarzy repezentujących media rolnicze, mieli możliwość obejrzenia doświadczeń łanowych prowadzonych w pszenicy ozimej i rzepaku oraz kolekcji odmian hodowli Danko, które są w tym sezonie chronione produktami firmy INNVIGO. Ponadto spotkanie było okazją do zobaczenia działania najnowszego regulatora wzrostu, który wzbogacił tej wiosny portfolio INNVIGO. InVister 300 SL to JEDEN regulator do skracania zbóż i rzepaku, zawiera chlorek mepikwatu, który dotychczas nie był dostępny solo.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko eksperckie, przy którym nasz kolega Andrzej Brachaczek uzbrojony sprzęty do diagnostyki fitopatologicznej – mikroskop i binokular, prezentował ciekawe materiały roślinne i wskazywał jak prawidłowo prowadzić ocenę zdrowotności roślin.

dni pola z innvigo

Dariusz Majchrzycki z reprezentujący Danko odpowiadał na pytania rolników związane z prezentowanymi odmianami zbóż. Jak to zwykle bywa uwagę przyciągały nowości odmianowe, pszenice ozime: Hondia i Aleksander oraz pszenżyto ozime: Trapero i Kasyno, które trafią do handlu już w tym sezonie.

Wszystkim gościom, którzy odwiedzili nas w ZNR Sobiejuch serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony dzień. Tym samym chcielibyśmy zaprosić Państwa do odwiedzenia innych lokalizacji spotkań polowych, gdzie INNVIGO będzie współorganizatorem. Na dołączonej mapce przedstawiamy terminy i miejsca kolejnych spotkań w całej Polsce.

Zapraszamy do odwiedzenia i polecamy się na przyszłość.

kalendarz kluczowych imprez producenta środków ochrony roślin innvigo