Praktycy na Warsztatach Polowych w RSP Twardawa

16 listopada na terenie Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Väderstad w RSP Twardawa (woj. opolskie) odbyło się kolejne spotkanie Praktyków w ramach Warsztatów Polowych.

warsztaty praktyczne

Celem warsztatów było przeprowadzenie jesiennej oceny kondycji rzepaków ozimych sianych wg. różnych systemów uprawowych z wykorzystaniem agregatów i siewników typu: TopDown, StriDrill, Spirit i innych w porównaniu do klasycznej orki i uprawy. Doświadczenia są prowadzone na różnych typach gleby, w tym na ciężkiej glebie gliniastej.

Warunki pogodowe panujące w sezonie jesiennym, wyjątkowo ciężkie warunki uprawy,
a także otwartość oraz pasja zarządzających stworzyły bardzo dobrą okazję do tego typu badań i organizowania spotkań dla osób zafascynowanych nowymi trendami w rolnictwie.

Optymalny dobór maszyn i systemów uprawy to nie jedyny cel. Centrum Rozwojowe pracuje nad optymalizacją całego procesu produkcji od strony kosztów agrotechniki, nawożenia i ochrony. Przedstawiciele Innvigo omówili różne aspekty ochrony plantacji
w zależności od systemu uprawy, doboru środków w relacji do ceny i ich jakości, a także zaoferowali wsparcie techniczne i korzystną ofertę cenową dla Centrum oraz współpracujących Spółdzielni Rolniczych oraz dla Plantatorów.

Spotkania Praktyków z zaproszonymi Gośćmi – autorytetami w branży rolniczej odbywają się cyklicznie i cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

A. Brachaczek