REGULACJA ZBÓŻ TRINEKSAPAKIEM ETYLU

Nie zwalniamy tempa i tej wiosny wprowadzamy do oferty kolejny regulator wzrostu.

Nie zwalniamy tempa i tej wiosny wprowadzamy do oferty kolejny regulator wzrostu. Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy rejestrację preparatu REGULLO 500 EC, który zawiera znaną i sprawdzoną substancję czynną trineksapak etylu – 500 g/l.

REGULLO 500 EC stosuje się w celu zapobiegania wyleganiu większości gatunków zbóż (pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto ozime, jęczmień ozimy i jęczmień jary) uprawianych w technologiach intensywnych, z wysokim poziomem nawożenia azotowego. Produkt wyróżnia formulacja koncentratu do sporządzania emulsji wodnej (EC).

W pszenicy ozimej środek należy stosować od początku fazy strzelenia w źdźbło do fazy liścia flagowego (liść flagowy całkowicie rozwinięty) (BBCH 30-39). Maksymalna/zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania wynosi 0,2 l/ha. W celu zwiększenia redukcji wysokości roślin i ograniczenia wylegania pszenicy ozimej zaleca się użycie środka w mieszaninie zbiornikowej ze środkiem: Mepik 300 SL w dawce: REGULLO 500 EC 0,15 l/ha + Mepik 300 SL 1,0 l/ha. Zgodnie z zapisami na etykiecie środka zabieg należy wykonać od początku fazy strzelania w źdźbło do fazy trzeciego kolanka (BBCH 30-33). Drugą możliwością jest łączne stosowanie z CCC 720 SL w dawce: REGULLO 500 EC 0,15 l/ha + CCC 720 SL 1,0 l/ha. Zbieg należy wykonać od końca krzewienia do fazy trzeciego kolanka (BBCH 29-33).

W przypadku pszenicy ozimej REGULLO 500 EC można także stosować w dawkach dzielonych: maksymalna i zalecana dawka dla dwukrotnego zastosowania wynosi: 1. 0,15 l/ha zalecana od końca krzewienia do trzeciego kolanka (BBCH 29-33); 2. 0,15 l/ha zalecana po upływie 7 do 25 dni, od fazy trzeciego kolanka do fazy liścia flagowego (liść flagowy całkowicie rozwinięty) (BBCH 33-39).

W celu redukcji wysokości roślin i ograniczenia wylegania pszenżyta ozimego preparat należy stosować od początku wzrostu źdźbła do momentu ukazania się liścia flagowego (BBCH 30-36). Maksymalna/zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania to 0,3 l/ha.

W przypadku żyta ozimego REGULLO 500 EC w dawce 0,15 l/ha należy stosować jednokrotnie w sezonie od końca krzewienia do końca fazy ukazywania się nierozwiniętego liścia flagowego (BBCH 29-37). Środek można również stosować dwukrotnie. Wtedy pierwszy zabieg należy wykonać od końca krzewienia do końca fazy ukazywania się nierozwiniętego liścia flagowego (BBCH 29-37), a kolejny oprysk po upływie 6-16 dni, od piątego kolanka do fazy liścia flagowego (liść flagowy całkowicie rozwinięty) (BBCH 35-39).

Szczegółowe informacje na temat stosowania REGULLO 500 EC w pozostałych uprawach są zawarte w etykiecie.

Uwaga: Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.