Zapraszamy do zapoznania się z ofertą INNVIGO kompleksowej ochrony kukurydzy. Poznaj nasze pełne portfolio.
Ochrona kukurydzy z produktami INNVIGO to najwyższa jakość, skuteczność działania oraz rozsądne ceny.
Ochrona kukurydzy przed chwastami
Najlepsza oferta herbicydowa skierowana dla plantatora kukurydzy to taka, która zawiera wszystkie możliwe kombinacje substancji aktywnych, z których można zbudować technologię na różne terminy zastosowania i wszystkie chwasty.
Oferta herbicydów kukurydzianych Innvigo spełnia wszystkie potrzeby klientów przy pełnym zadowoleniu z ich zastosowania.
Ochrona kukurydzy jest dość skomplikowana. Mając na uwadze stanowiska na których siejemy kukurydzę, przebieg pogody raz zachwaszczenie na polach, należy podjąć decyzję jaki termin zastosowania herbicydów jest najlepszy, i które substancje poradzą sobie najlepiej z zagrażającymi uprawie chwastami.
Na glebach lekkich, zagrożonych niedoborami wody, najlepiej wykonać zabiegi powschodowe, wykazujące działanie nalistnie na chwasty. Im wcześniej wykonamy taki zabieg tym kukurydza będzie krócej konkurowała z chwastami o wodę, światło, substancje odżywcze. Badania pokazują, że zwalczenie chwastów do fazy 4 liścia kukurydzy chroni jej pełny potencjał plonotwórczy. Późniejsze zwalczanie chwastów może znacznie wpływać na obniżenie plonowania kukurydzy.
W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków do wykonania zabiegów doglebowych i wczesno-powschodowych, takich jak susza, nadmierne opady deszczu lub też na plantacjach gdzie dużym problemem są chwasty rozłogowe jak perz właściwy lub wieloletnie, głęboko korzeniące się, wykonujemy zabiegi powschodowe. Należy jednak pamiętać, że powinniśmy je wykonać najpóźniej w fazie 3-4 liści kukurydzy (BBCH 13-14).
Późniejsze zwalczanie chwastów wpływa negatywnie na plon kukurydzy poprzez bardzo dużą konkurencję chwastów z rośliną uprawną o wodę, składniki odżywcze i światło. W tym terminie istotny jest dobór nalistnych substancji herbicydowych skutecznie zwalczających chwasty zarówno jedno i dwuliścienne. Idealnie skomponowany skład do takiego zabiegu znajdziemy w preparacie Mezonir 340 WG (nikosulfuron, rimsulfuron, mezotrion).
Dzięki takiej kompozycji substancji aktywnych, gwarantuje on zwalczanie szerokiej palety chwastów jednoliściennych, łącznie z perzem właściwym i chwastnicą jednostronną oraz chwastów dwuliściennych, takich jak komosa biła, szarłat szorstki, psianka czarna, ostrożeń polny, przetaczniki i wiele innych. W celu wzmocnienia skuteczności herbicydu Mezonir 340 WG można go połączyć z herbicydem zawierającym czysty tifensulforon – Tiff 040 OD w dawce 0,2 l/ha lub Framen 75 SG w dawce 15 g/ha lub dikambę – Dikambin 480 SL w dawce 0,5 l/ha.
Do zwalczania dużej komosy białej, która bardzo często pokrywa się nalotem woskowym należy dodać adiuwant olejowy, niezależnie lub zamiast adiuwanta Asystent+.
Skuteczne opryski na chwasty w kukurydzy
Poznaj nasze herbicydy do zwalczania chwastów w kukurydzy – technologia powschodowa: