Nowe herbicydy w kukurydzy

Tej wiosny plantatorzy kukurydzy zyskają nowe możliwości skutecznego zwalczania chwastów…

Tej wiosny plantatorzy kukurydzy zyskają nowe możliwości skutecznego zwalczania chwastów. Firma INNVIGO, polski producent środków ochrony roślin, dołącza do swojego portfolio preparatów przeznaczonych do stosowania w tej uprawie dwa herbicydy – Metos 960 EC oraz Tiff 040 OD.

Herbicydowe nowości w kukurydzy

Metos herbicyd do zwalczania chwastów w kukurydzy

Pierwszy z preparatów, Metos 960 EC, to herbicyd przeznaczony do użycia bezpośrednio po siewie kukurydzy (BBCH 00) lub tuż po wschodach roślin, do fazy 4 liści (BBCH ≤14). Elastyczny termin stosowania tego środka chwastobójczego daje możliwość wyboru optymalnego momentu aplikacji w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków glebowych – przede wszystkim suszy. Substancją aktywną produktu Metos 960 EC jest S-metolachlor, związek z grupy chloroacetoanilidów. Środek działa selektywnie i układowo, powodując hamowanie kiełkowania i rozwoju siewek chwastów. Dzięki temu są one niszczone zarówno przed wschodami, w czasie wschodów, jak i tuż po nich. Metos 960 EC skutecznie eliminuje chwastnicę jednostronną, palusznika krwawego, psiankę czarną i włośnicę zieloną.

Hebicyd Tiff - zwalczanie chwastów w kukurydzy

Tiff 040 OD jest preparatem do powschodowego zwalczania chwastów w kukurydzy, stosowanym od fazy 1 do 7 liści kukurydzy (BBCH 11-17). Jego substancją aktywną jest tifensulfuron metylowy, pochodna triazynylosulfonylomocznika. To herbicyd selektywny o działaniu układowym, przeznaczony do aplikacji nalistnej, który wstrzymuje wzrost i rozwój chwastów. Ten środek chwastobójczy zwalcza gwiazdnicę pospolitą, komosę białą, marunę bezwonną, rdest kolankowy, rdest plamisty, rumian polny, rumianek pospolity, tasznika pospolitego oraz tobołki polne. Herbicyd ten wykazuje największą skuteczność w stosunku do młodych, intensywnie rosnących chwastów w fazie 4-6 liści. Warto podkreślić, że Tiff 040 OD to unikalny oprysk zawierający wyłącznie tifensulfuron metylowy, a zarazem jedyny środek z tą substancją aktywną do stosowania w kukurydzy.

Znajdź doradcę Innvigo w swoim regionie i dowiedz się więcej!