NOWE PRODUKTY SADOWNICZE OD INNVIGO

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że rozszerzyliśmy naszą ofertę skierowaną do producentów jabłek.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że rozszerzyliśmy naszą ofertę skierowaną do producentów jabłek.

W ostatnich dniach lipca otrzymaliśmy rozszerzenie rejestracji produktu o nazwie KOREKT 510 SL o zastosowanie w jabłoniach. Jego działanie polega na zwiększeniu zawartości etylenu w tkankach owoców co prowadzi do przyśpieszenia procesów dojrzewania i wybarwiania owoców. Produkt oparty na substancji aktywnej etefon będzie można stosować w jabłoniach od fazy początku dojrzewania owoców (BBCH 81) do 10 dni przed planowanym zbiorem w dawce 115ml/100 l wody. To już drugi obok FruitSmart regulator wzrostu od INNVIGO do stosowania w sadownictwie.

Kolejną nowością jest fungicyd o nazwie DIANA 500 SC do ochrony przed parchem jabłoni. Produkt zawiera znaną i sprawdzoną substancję o nazwie dodyna – 500 g/l. Polecamy stosowanie fungicydu zapobiegawczo od początku nabrzmiewania pąków liściowych (BBCH 51) do 60 dni przed zbiorem (do fazy BBCH 76 – owoce osiągają 60% typowej wielkości). Środek można również zastosować interwencyjnie do 24 godzin po infekcji przy ciepłej pogodzie lub do 48 godzin po infekcji przy chłodnej pogodzie. Zalecane jest wykonanie dwóch zabiegów po sobie w odstępie 7-10 dni i ewentualnie po upływie minimum pięciu tygodni dwóch kolejnych zabiegów. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,3 – 1,5 l/ha.

Więcej informacji o produktach na stronie https://innvigo.com/korekt-510-sl/ oraz https://innvigo.com/diana-500-sc/ .

Uwaga: Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.