Zapoznaj się z nasza ofertą

WIOSNA – herbicydy na chwasty w zbożach ozimych

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą INNVIGO kompleksowej ochrony zbóż ozimych wiosną i jesienią.

Ochrona pszenicy i żyta z produktami INNVIGO to najwyższa jakość, skuteczność działania oraz rozsądne ceny.

Pszenica ozima, pszenżyto, żyto i inne zboża

Ochrona zbóż przed chwastami i chorobami grzybowymi

Oferujemy Państwu skuteczne herbicydy, fungicydy i regulatory wzrostu skutecznie wspierające ochronę zbóż przed chwastami i chorobami grzybowymi. Przedstawiamy szczegółowe, kompleksowe wiosenne i jesienne zabiegi herbicydowe, fungicydowe oraz regulację pokroju. Nasze opryski zbożowe gwarantują nie tylko skuteczną ochroną upraw, ale także większe plony.

Inhibitory enzymu ACCazy
Fenoksaprop-P-etylu
Inhibitory enzymu ALS
Florasulam
Jodosulfuron metylosodowy
Metsulfuron metylu
Syntetyczne auksyny - regulator wzrostu
Wieloskładnikowe
Florasulam / Metsulfuron metylowy / Tribenuron metylowy
Metsulfuron metylu / Tifensulfuron metylu
Florasulam / Jodosulfuron metylosodowy / Tribenuron metylowy
BBCH
20
21
25
30
31
32
39

Wiosenne zwalczanie chwastów w zbożach ozimych to jeden z pierwszych zabiegów wykonywanych po ruszeniu wegetacji.

W sytuacji gdy nie został zrobiony zabieg jesienią, jest to jedyna szansa na pozbycie się konkurencji chwastów na plantacji. Bardzo często jednak wiosenne zabiegi herbicydowe w zbożach ozimych są uzupełnieniem zabiegów jesiennych. W przypadku zbóż jarych, jest to podstawowy zabieg odchwaszczający, który powinien zagwarantować zwalczanie chwastów jedno i dwuliściennych.

Najbardziej optymalnym terminem na wykonanie tej ochrony jest faza krzewienia się zbóż, gdy chwasty są jeszcze w mało zaawansowanych fazach rozwojowych. Oprócz jak najszybszego wykonania takiego oprysku, bardzo istotny jest również dobór odpowiednich preparatów skutecznie zwalczających chwasty występujące na polu. W przypadku wykonywania ochrony herbicydowej w zbożach jarych, należy wziąć pod uwagę fakt, że zabiegi bardzo często robione są w momencie wysokich temperatur oraz w okresach pojawiania się niedoborów wody. Dodatek adiuwantów do zabiegów zwiększa skuteczność herbicydów na chwasty, które w naturalny sposób bronią się przed nadmiernym oddawaniem wody przez liście tworząc ochronną warstwę woskową, która ogranicza pobieranie substancji aktywnych zawartych w preparatach herbicydowych.

Zmiany klimatyczne, kompensacja gatunków uciążliwych oraz narastający problem odporności chwastów wymusza na rolnikach coraz bardziej precyzyjny, ukierunkowany na konkretne chwasty dobór skutecznych substancji aktywnych do ich zwalczania. INNVIGO, przy bardzo rozbudowanej palecie herbicydów zbożowych, oferuje rozwiązania pozwalające skutecznie zwalczać szeroką gamę chwastów w okresie wiosennym.

Produkty w technologii

Artykuły w technologii