BUSTER 100 EC

BUSTER 100 EC jest herbicydem w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do zwalczania perzu właściwego, samosiewów zbóż i innych chwastów jednoliściennych w uprawie rzepaku ozimego i buraka cukrowego.

BUSTER 100 EC jest herbicydem w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do zwalczania perzu właściwego, samosiewów zbóż  i innych chwastów jednoliściennych w uprawie rzepaku ozimego i buraka cukrowego.

STOSOWANIE herbicydu BUSTER 100 EC w RZEPAKU OZIMYM

JESIEŃ

W celu zwalczenia miotły zbożowej oraz samosiewów zbóż w rzepaku ozimym, środek BUSTER można stosować jesienią, gdy rzepak wykształci co najmniej pierwszą parę liści, do początku rozwoju pędów bocznych (BBCH 12 – 21).

Maksymalna dawka środka dla jednorazowego zastosowania jesienią to 0,4 l/ha.

WIOSNA

Herbicyd BUSTER 100 EC w rzepaku można również stosować wiosną po ruszeniu wegetacji od początku wydłużenia pędu (faza rozety) do fazy wyraźnego drugiego międzywęźla (BBCH 30-32). Maksymalna dawka środka dla jednorazowego zastosowania wiosną to 0,5 l/ha.

 

STOSOWANIE HERBICYDU BUSTER 100 EC w BURAKU CUKROWYM

W celu zwalczenia chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, samosiewów zbóż lub perzu, środek Jenot należy stosować od fazy 2 liści do momentu, gdy rośliny zakryją nie więcej niż 40% międzyrzędzi (BBCH12 – 34).

Maksymalna dawka środka dla jednorazowego zastosowania w celu zwalczenia chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, samosiewów zbóż  wynosi 0,5 l/ha.

Maksymalna dawka środka dla jednorazowego zastosowania w celu zwalczenia perzu 1,5 l/ha.

Etykieta herbicydu Buster 100 EC     Karta charakterystyki herbicydu Buster 100 EC