Zwalczanie chwastów w zbożach

Wiosenne zwalczanie chwastów w zbożach ozimych to jeden z pierwszych zabiegów wykonywanych po ruszeniu wegetacji.

Wiosenne herbicydy zbożowe

Wiosenna ochrona herbicydowa zbóż ozimych i jarych

Wiosenne zwalczanie chwastów w zbożach ozimych to jeden z pierwszych zabiegów wykonywanych po ruszeniu wegetacji. W sytuacji gdy nie został zrobiony zabieg jesienią, jest to jedyna szansa na pozbycie się konkurencji chwastów na plantacji. Najbardziej optymalnym terminem na wykonanie tej ochrony jest faza krzewienia się zbóż, gdy chwasty są jeszcze w mało zaawansowanych fazach rozwojowych. Oprócz jak najszybszego wykonania takiego oprysku, bardzo istotny jest również dobór odpowiednich preparatów skutecznie zwalczających chwasty występujące na polu.

W przypadku wykonywania ochrony herbicydowej w zbożach jarych, należy wziąć pod uwagę fakt, że zabiegi bardzo często robione są w momencie wysokich temperatur oraz w okresach pojawiania się niedoborów wody. Dodatek adiuwantów do zabiegów zwiększa skuteczność herbicydów na chwasty, które w naturalny sposób bronią się przed nadmiernym oddawaniem wody przez liście tworząc ochronną warstwę woskową, która ogranicza pobieranie substancji aktywnych zawartych w preparatach herbicydowych.

Zmiany klimatyczne, kompensacja gatunków uciążliwych oraz narastający problem odporności chwastów wymusza na rolnikach coraz bardziej precyzyjny, ukierunkowany na konkretne chwasty dobór skutecznych substancji aktywnych do ich zwalczania. INNVIGO, przy bardzo rozbudowanej palecie herbicydów zbożowych, proponuje zestawy dobrane do skutecznego zwalczania chwastów w okresie wiosennym.

Herbicydy do zbóż od Innvigo

W ofercie polskiego producenta środków ochrony roślin Innvigo posiadamy szereg herbicydów do różnego rodzaju zbóż. Zapraszamy do zapoznania się aktualną ofertą wszystkich herbicydów oraz szczególnie polecanych poniżej. Zachęcamy także do sprawdzania aktualnych promocji oraz kontaktu z doradcami w Państwa regionie.

Fenoxinn 110 EC
fenoksaprop-P-etylu
miotła zbożowa, wyczyniec polny, chwastnica jednostronna, owies głuchy

Fundamentum 700 WG
tribenuron metylu, metsulfuron metylu, florasulam
bodziszek drobny, ostrożeń polny, przytulia czepna, maki, maruna nadmorska, chaber bławatek, jasnoty, komosa biała

Primstar 20 SG
Galmet 20 SG
metsulfuron metylu
bodziszek drobny, fiołek polny, jasnoty, gwiazdnica pospolita, samosiewy rzepaku, chwasty kapustowate, maki

Yodo 100 OD
jodosulfuron metylosodowy
miotła zbożowa (biotypy wrażliwe na herbicydy ALS), wyczyniec polny, kostrzewa czerwona, życica wielokwiatowa, wiechlina roczna, tobołki polne, tasznik pospolity, gwiazdnica pospolita

Major 300 SL
chlopyralid
chaber bławatek, maruna bezwonna, rdesty, ostrożeń polny, mlecze, samosiewy bobowatych

Tristar 50 SG
Triben Super 50 SG
tribenuron metylu
chaber bławatek, ostrożeń polny, jasnoty, gwiazdnica pospolita, chwasty kapustowate

Fundamentum 700 WG
tribenuron metylu, metsulfuron metylu, florasulam
bodziszek drobny, ostrożeń polny, przytulia czepna, maki, maruna nadmorska, chaber bławatek, jasnoty, komosa biała

Tytan 75 SG
ToTo 75 SG
tifensulfuron metylu, metsulfuron metylu
przetacznik, bluszczykowy, bodziszek drobny, fiołek polny, jasnoty, gwiazdnica pospolita, samosiewy rzepaku, chwasty kapustowate, maki

Herbistar 200 SC
Galaper 200 SC
fluroksypyr
przytulia czepna, rdestówka powojowata